logo

Bakan Faruk Çelik: İşçiler 4/C’li Olacak

TÜİK Erken Pes Eden İşçiyi Kayıttan Düşürecek-kamumemurlar.com

Çelik, “Özelleştirme programındaki kurumlarda çalışan işçilerden isteyenler kamuda 4/C’li olarak istihdam edilecek.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, özelleştirme programında bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilerden isteyenlerin, kamu kurum ve kuruluşlarında 4/C olarak istihdam edileceklerini söyledi.

“İHTİYAÇLAR BAZ ALINARAK PLANLANIYOR”

Sabah gazetesinin haberine göre; CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Çalışma Bakanı Faruk Çelik, kamu iktisadi teşebbüslerinde hizmetlerin; memur, sözleşmeli personel ve işçi statüsündeki personel eliyle yürütülmekte olup, işçi statüsündeki personel istihdamının kamu kurum ve kuruluşlarının kendi ihtiyaçları çerçevesinde planlanmakta olduğunu kaydetti.

“GEÇİCİ PERSONEL OLABİLİRLER”

Çalışma Bakanı, hâlihazırda özelleştirme programında bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilerden Bakanlar Kurulu Kararı eki karardaki şartları taşıyanlardan isteyenlerin, kamu kurum ve kuruluşlarında Geçici Personel (4/C) olarak istihdam edileceğine işaret etti.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1578 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.