logo

Bakan Nabi Avcı’dan Önemli Açıklamalar

Bakan Nabi Avcı'dan Önemli Açıklamalar-kamumemurlar.com

Dershane tartışması gündemdeki yerini koruyor. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da bugün gündeminde olan konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı önemli açıklamalarda bulundu, süreçte nelerin olacağına işaret etti.

İşte Bakan Avcı’nın konuşmasında öne çıkan detaylar:

İlgili paydaşların nihai görüşleri de alındıktan sonra önümüzdeki Bakanlar Kurulu’na sunulacak. Bu ihtimallerin hepsi konuşuluyor. Farklı öneriler, görüşler var. Onların hepsini biz topluyoruz. 8 çalıştayın amacı da bu. Farklıfarklı değerlendirmeleri alalım, öyle sunum yapalım diyoruz.

Bunu biz tam kararlaştırmış olsak, tüm alternatifleri görmeden tebliğ ediyor durumuna düşmeyiz.

ANKARA’DAKİ ÖĞRETMEN EYLEMİ

Öğretmenler Günü’nü kutlamak için eylem yapmaya, polisle karşı karşıya gelmeye gerek yok. Biz kutlanması için bütün öğretmenlerimizin katılabileceği etkinlikleri geniş tutmaya çalışıyoruz.

İlgili sendika yöneticisi arkadaşlarımız da bu etkinliklerde yer alabilirler, almalıdırlar. Ayrıca polisle çatışmaya varacak kadar farklı

Tabi ki üzüldük öğretmenlerimizin eğitim sendikasının böyle bir olayın içinde yer almış olmasına. Önümüzdeki yıldan itibaren biz 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarını bu tür olaylara da yol açmayacak şekilde genişletmeyi, bütün öğretmenlerimizin seslerini en güzel biçimde duyurabilecekleri bir gün olarak kutlanmasını

DERSHANE DÜZENLEMESİ

Arsa teşviki, kredi kolaylığı, açık liseye farklı alternatif kurumlara dönüşmeyi taahhüt etmeleri halinde, varsa vergi borçlarının yapılandırılması, ayrıca bu mekânların farklı amaçlarla MEB tarafından nasıl değerlendirilebileceğine ilişkin öneriler gibi farklı teşvik yöntemleri var. Özel okula dönüşmek isteyenlerin, özel okul kriterlerinin biraz aşağıya çekilmesi gibi teşvikler ön görüyoruz.
Haber7

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
929 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.