logo

Başbakan Erdoğan: Şubat’ta 10 Bin Öğretmen Alacağız

Başbakan Erdoğan Şubat'ta 10 Bin Öğretmen Alacağız-kamumemurlar.com

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şubat ayında 10 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

Dershanelerdeki öğretmenlerin MEB’e sınavsız ve mülakatla atanacak olmasının tepki oluşturduğunu belirten gazeteciye Başbakan Erdoğan, bugüne kadar atandıkları öğretmen sayısına belirterek cevap verdi. Erdoğan bugüne kadar 400 bin öğretmen atadıklarını belirtirken, “Ocak ayında da 8 bin 500 öğretmen emekli olacak, bunların yerine Şubat ayında 10 bin öğretmen atayacağız” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gündemdeki konularla ilgili olarak A Haber’de canlı yayında soruları cevapladı.

Başbakan Erdoğan, A Haber’de katıldığı programda gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan öğretmen atamalarına dair “Şubat ayında 10 bin öğretmen atamayı öngörüyoruz” dedi.

İşte Başbakan’ın o sözleri;

“ÖNÜMÜZDEKİ 5 YIL İÇİNDE AÇIK KALMAYACAK”

“Eğitimde biliyorsunuz bir reform yaptık, 4+4+4. Bunu niye yaptık? Hiçbir iktidar 12 yıl zorunlu eğitime imza atamadı ve biz bu adımı attık. İstiyoruz ki kaliteyi arttıralım. Bu nedenle o iddiaları ortaya atanlara diyoruz ki madem bu işi iyi yaptığınızı söylüyorsunuz gelin. 10 yılda 400 bin öğretmeni Milli Eğitim’e kazandırdık. Bütçemizi dikkatli bir şekilde değerlendireceğiz, kullanacağız. Şubat ayında 10 bin öğretmen atamayı öngörüyoruz. Önümüzdeki 4-5 yıl içinde öğretmen açığımızı sıfırlamış olacağız” dedi.

DERSHANELER

– Dershanelerle ilgili yapılan çalışmalar uzun zamandır planlanıyordu. Elimizde çok eski tarihli gazete kupürleri var. Bakın Bu şahıs (Abbas Güçlü’nün olduğu bir tabela gösteriyor) daha önceden kapatılsın derken bugün dershaneleri destekliyor.

– Dershanelerin dönüşümü konusunda elimizden geleni yapacağız dedi.

– Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi Öğrencilerinin büyük çoğunluğu dershaneye gidiyor. Bu aileler zaten zengin. Fakir ailelerin çocuklarını yolladıkları meslek liselerinde dershaneye gitme oranı çok düşük.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
977 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.