logo

Başbakan Erdoğan’dan Bedelli Askerlik Konusunda Son Söz

Başbakan Erdoğan'dan Bedelli Askerlik Konusunda Son Söz-kamumemurlatr.com

Rusya yolculuğu öncesi havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik konusunda son sözü söyledi.

İşte Başbakan Erdoğan’ın açıklamaları:

Bedelli askerlik iddiaları

Ben bedelli askerlikle ilgili bir şey söylemedim. Sadece bir teklif geldi. Bunun görüşülebileceğini söyledim.

Mısır’da yaşananlar

Mısır’daki gelişmeleri insanlık dramı olarak karşılıyorum. 100 gün önce o zaman 2 bin 600 kişi katledilmişti 7 bin kişi yaralanmıştı. O günden buna yana 3 bin 700 kişi katledildi.
Mısır’da eğer demokrasiye saygısı olanlar olsa Mursi’ye yapılan hareketin karşısında dikilmeleri gerekirdi. Mursi’nin yargı karşısındaki tutumunu saygıyla karşılıyorum. Oradaki tavrı duruşu söylemleri gerçek bir demokratın duruşudur.

Yerel seçimler ve adaylar

Sıkıntılı olduğumuz noktalarda kamuoyu araştırması yapıyoruz. 30 büyükşehrimizde bu süreci işletecek olan arkadaşlarımızla ayrıca final görüşmesi yapacağız. İnşallah önümüzdeki haftadan itibaren açıklayacağız. 22 ilimizin büyükşehir belediye adaylarını belirledik. 8’ini belirlemedik. Onun dışında 11 ilin adaylarını belirledik .

Nihat Hatipoğlu ile görüşme

Nihat Hatipoğlu ile görüşmemiz, Diyarbakır konusunda oldu. Görüşlerini aldık. Kendisinin bunu kabul etmesi bizim için çok çok iyi olur. Ancak bulunduğu makam buna müsaade etmedi.
Haber7

Başbakan Erdoğan’dan Bedelli Açıklaması

Başbakan Erdoğan’dan Bedelli Askerlik Açıklaması

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.