logo

Bu Kimlik Suriye’de Bulundu!

Bu Kimlik Suriye'de Bulundu!-kamumemurlar.com

Suriye’deki muhalifler, Esed saflarında savaşan bir Rus komutanın kimliğini internette paylaştı.

Beşşar Esed rejimine karşı mücadele eden Ahrar uş-Şam Tugayı, Kalemun’da Esed ve Hizbullah güçleriyle gerçekleştirilen çatışmalarda öldürülen bir Rus komutanının kimliğini paylaştı.

Şam çevresinde bulunan Kalemun kentine gerçekleştirilen bombardımanın ardından 93 kişi hayatını kaybetti. Esed ve Hizbullah güçleri, bölgeye bomba ve mermi yağdırırken muhalif birliklerden biri olan Ahrar uş-Şam Tugayı milisleri gerçekleştirilen çatışmaların ardından Esed güçlerinin saflarında savaşan ölü bir Rus komutanının kimliğine ulaştı.

Halep Medya Merkezi tarafından paylaşılan fotoğrafta böylece Rusya’nın Beşşar Esed güçlerine sağladığı destek kanıtlanmış oldu. Moran Security Group adlı güvenlik şirketinde çalışan Alexey Maliuta adındaki Rus komutanın kimliğinde güvenlik görevlisi ibaresi görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde Beşşar Esed’in Rus askerlerini kiralayarak ordusuna güç kattığı ortaya çıkmıştı.

HALEP’TEKİ BOMBARDIMANDAN İNANILMAZ GÖRÜNTÜLER

Öte yandan dün Halep’in Bab kentinde Beşşar Esed rejimine ait uçaklar tarafından gerçekleştirilen hava saldırısında 7’si kadın, 7’si çocuk olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Video paylaşım sitesi Youtube’da paylaşılan görüntülerde dün gerçekleştirilen bombardımanın etkisi gözler önüne serildi. Binaların tamamen harap olduğu saldırıda yerde onlarca cesedin yattığı görülüyor. Saldırı sonrası bölgeye gelenlerin yaralanan kişileri kurtarmaya çalıştığı görüntüler yürek burktu.

Bombardıman sonrası kardeşini bulmak için enkazları aramaya koyulan bir çocuğun küçük kardeşini hastaneye yetiştirmeye çalıştığı görüntü ve bombardımanda adeta yerle bir olan TIR’ın ön koltuklarında oturan iki kişinin sıkışan araçtan çıkarılma çabaları Halep’teki ağır bombardımanın etkisini gösterir cinsten.
Haber7

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1934 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.