logo

Eğitim-Bir-Sen Başkanı Yalçın: “Sözleşmeli Öğretmenler Kadroya Geçirilmeli”

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sözleşmeli öğretmenlere kadro verilmesi için talepleri olduğunu ve bu taleplerinin yerine getirilmesi için MEB ile görüşmelerinin süreceğini açıkladı.

Eğitim Bir-Sen Başkanı Yalçın; sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilmeli:

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Genç Memur-Sen’in Erzurum’da düzenlediği organizasyonuna katıldı ve açıklamalarda bulundu. Organizasyona Erzurum Vali Yardımcısı Muharrem Eligül, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanları da katıldı. Konuşmasında eğitimciye gereken değerin verilmediğini vurgulayan Ali Yalçın sözleşmeli öğretmen istihdam modeline en baştan itibaren karşı olduklarını ve halen bu mağduriyetin giderilmediğini belirtti. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılmasını istedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE KADRO

MEB personelleri arasında farklı istihdam modellerinden vazgeçilmesinin önemli olduğunu açıklayan Ali Yalçın mevcut görev yapan tüm sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasını istedi. Bundan sonra öğretmen ataması ile de tamamen kadrolu alımın yapılmasını talep ettiklerini belirten Yalçın açıklamasında  “Öğretmen sirkülasyonunun yoğun olduğu illerde teşvik edici çalışmalar yapılarak sirkülasyonun önüne geçilmelidir. Öğretmenleri söz konusu yerlerde tutmanın yolu, cebri değil, cezbedici yöntemlerden; öğretmenlerimizin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesinden geçmektedir. İş barışını bozan sözleşmeli istihdamdan vazgeçilmeli, sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilinceye kadar da eş ve sağlık mazereti giderilmelidir.” ifadelerine yer verdi.

EĞİTİMCİYE DEĞER VERİLMİYOR

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın eğitimde en önemli etkenin öğretmen olduğunu belirtirken “İyi ve başarılı gençler yetiştirmek istiyorsak, öğretmene hak ettiği değeri vermeliyiz” dedi. Öğretmen performans değerlendirme sistemine ilişkin yayınlanan taslağın hata olduğuna işaret eden Ali Yalçın “Performans değerlendirme gibi moral ve motivasyon bozan uygulamalar yerine, eğitimcilerin önünü açmalı, sorunlarını çözmeli, hayat standartlarını yükseltmeli, mali, özlük ve sosyal haklarını iyileştirmeliyiz” açıklamasında bulundu.

Etiketler: » » » » » »
Share
470 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.