logo

KYK Burs Sonuçları Bu Hafta Açıklanır mı? Resmi Açıklama

KYK Burs Sonuçları Bu Hafta Açıklanır mı? Resmi Açıklama

kyk-burs-sonuclari-bu-hafta-aciklanir-mi-resmi-aciklama-kamumemurlar-com

2016 – 2017 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite eğitimini sürdüren milyonlarca öğrenci KYK burs sonuçlarını merak ediyor. Peki KYK burs sonuçları tam olarak ne zaman açıklanacak? İşte KYK burs sonuçları ile ilgili tüm detaylar.

KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı büyük merak konusu oldu. Henüz resmi bir açıklama yapılmazken KYK burs sonuçlarının bu hafta açıklanması beklenmiyor. Peki Kredili Yurtlar Kurumu burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Yetkililerden gelen açıklamalar neticesinde tahsis işlemlerinde sona yaklaşıldığı ve bu işlemlerin tamamlanmasının hemen ardından KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından üniversite eğitimlerine başlayan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için merakla bekledi KYK burs sonuçları için rahat bir nefes aldı. KYK burs başvuru sonuçları açıklanır açıklanmaz kamumemurlar.com’dan anbean takip edebilirsiniz.

BU SENE KYK BURS ÜCRETLERİ NE KADAR OLACAK? ÖĞRENCİLER BU SORUNUN YANITINI ARIYOR

2016 – 2017 eğitim öğretim yılı içerisinde burs ve kredi ücretleri, 400 olarak verilecek. Normalde her yıl 40 TL gibi bir artış gösteren burs ve kredi ücretleri, bu yıl 80 TL gibi bir artış gösterecek. Bu şekilde tüm üniversite öğrencileri 400 TL olarak yatırılacak kredi ve burs (KYK) ücretleri sonuçların açıklanmasının ardından öğrencilerin hesaplarına yatırılacak. KYK Burs ve kredi ücretleri Ziraat Bankası’ndan alınacak. Banka, öğrencilere bankamatik kart vererek burs veya kredi ücretlerini alabilecekler.

KYK BURS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

KYK bursu ve kredi sonuçları, kurumun sonuç sayfası ve e devlet sistemiyle aynı anda kyk.gsb.gov.tr’den açıklanacaktır. Adaylar sonuçlara TC kimlik ve kimlik bilgileri ile kurumun internet sitesinden takip edebilecek.

Haber7

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
1434 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.