logo

MHP Lideri Bahçeli’den Af Açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli Ankara’da basın toplantısı düzenledi. Bahçeli af sorusu üzerine “Af konusu gündemimizdedir. Meclis’te yasama faaliyetleri başladığı zaman bir yasa teklifi sunacağız” dedi. Bahçeli ‘Apolet tartışmasında hata yaptım’ diyen İnce’ye de yanıt verdi. Bahçeli açıklamasında, “Ülkücünün fiyatı yoktur, ülkücülüğün pazarı yoktur. Pişman olacak söz söylemeyiz. ‘Apolet tartışmasını fazla uzattım’ diyen zavallılar için pişmanlık olabilir ancak bizde asla pişmanlık yoktur” ifadelerini kullandı.

“KARARLARIN SERİ VE SÜRATLİ ALINACAĞI BİR DÖNEME GİRİLMİŞTİR”

MHP Genel Başkanı Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye, hem FETÖ belasını hem de PKK tehdidini tamamen bitirerek gündeminden çıkarmalı, geleceğimiz emniyete alınmalıdır. ABD ile ilişkilerin normalleşmesi arzulanan derecede sağlanacaksa, NATO gerçekten de Türkiye’nin terörle mücadelesine samimi destek veriyorsa, ABD ve Avrupa’da ne kadar hain FETÖ’cü varsa Türkiye’ye iadeleri yapılmalıdır. Biz lafa değil icraata bakarız.”

“AF KONUSU GÜNDEMİMİZDEDİR”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, af konusuyla ilgili şunları söyledi:

“Af konusu gündemimizdedir, seçim beyannamemizdedir. Mecliste yasama faaliyetleri başladığı zaman arkadaşlarımız nasıl bir af yasası çıkmalıdır konusundaki titiz çalışmalarıyla bir yasa teklifini sunacaklardır. Biz de onun takipçisi olacağız. 49 milletvekiliyle ne kadarını başarırız, onu da zaman içinde göreceğiz.

-ABD’yle ilişkilerin normalleşmesi arzulanan derecede sağlanacaksa, NATO gerçekten de Türkiye’nin terörle mücadelesine samimi destek veriyorsa, ABD ve Avrupa’da ne kadar hain FETÖ’cü varsa Türkiye’ye iadeleri yapılmalıdır.

-Af konusu gündemimizdedir. Meclis’te yasama faaliyetleri başladığı zaman bir yasa teklifi sunacağız. 49 milletvekiliyle ne kadarını başarırız, onu da zaman içinde göreceğiz.

-(Terörle mücadeleye ilişkin kanun teklifi) Böyle bir yasa Meclis’e geldiğinde MHP gereğini yapacaktır.

-Cumhurbaşkanı’na kendisi nasıl istiyorsa öyle hitap edilsin; Cumhurbaşkanı tektir, başkan şu salonda bile 50 tane var.

Habertürk

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
4087 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.