logo

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: “25 Bin Öğretmen Ataması Yapacağız”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmen alımlarına ilişkin açıklama yaptı. Bakan Yılmaz, mülakata alınan ve atamalarının yapılmasını bekleyenler için 25 bin öğretmen alımına yönelik açıklamasında 25.000 öğretmen atamasının eylül ayında yapılacağını duyurdu.

Öğretmen atamaları hakkında açıklamalarında bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu yıl da Eylül’e kadar da 25 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştireceğiz” dedi.

Gaziantep’in eğitim sorununun 2018- 2019 döneminde çözüleceğini aktaran Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Hükümetimizin bütçesinden en fazla payı eğitime ayırıyoruz. Bizden önce, savunma ve sağlıktan sonra eğitim gelirdi. Ama şimdi eğitim bir numara. Eğitime 134 milyar 700 milyon liranın üzerindeki bir kaynağı, yani bütçemizin yüzde 18’den fazlasını eğitime ayırıyoruz. 2002’de ayrılan miktar 10,5 milyar bile değildi. Yüzde 10’una bile tekabül etmeyen bir miktardan, miktar olarak 12 katının üzerine çıktık. Bu yatırımlarla sadece bizim bakanlığımız döneminde 281 binin üzerinde derslik yaptık” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “25 Bin veya 30 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak”

“25 BİN ÖĞRETMEN ATAYACAĞIZ”

Öğretmen atamalarına da değinen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bizim dönemimizde 584 bin öğretmen atadık. Cumhuriyet tarihinde bu kadar kısa sürede, bu kadar öğretmen ataması hiçbir dönemde olmadı. Biz geldiğimizde 500 binin üzerinde öğretmen vardı. Ama biz 584 bin öğretmen atadık. Bu yıl da Eylül’e kadar da 25 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştireceğiz. 584 bin artı 25 bin yaklaşık 610 bine yakın öğretmenimizi biz istihdam etmiş oluyoruz. Bugün her gördüğünüz 3 öğretmenden 2’si bizim dönemimizde atanan öğretmenlerdir” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » »
Share
3942 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.