logo

Muhsin Yazıcıoğlu’nun Evi Müze Olacak

Büyük Birlik Partisi’nin kurucu genel başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Sivas’ın Şarkışla ilçesi Elmalı köyünde doğup büyüdüğü evi müzeye dönüştürülüyor.

Helikopter kazasının ardından ölümüyle tüm Türkiye’yi yasa boğan BBP’nin merhum genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun, doğduğu evin müzeye dönüştürülme çalışmaları sürüyor.

Sivas’ın Şarkışla ilçesi Elmalı köyünde doğup büyüyen Yazıcıoğlu’nun evindeki yenileme çalışmalarını Sivas Valisi Salih Ayhan, yerinde inceledi ve firma yetkililerinden bilgi aldı.

“BÜYÜK HAYALLER KURDUĞU EV”

Sivas Valisi Salih Ayhan yaptığı açıklamada, çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Vali Ayhan, “Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun doğduğu ev, yaşadığı ev, hakikaten burada ülkesine dair büyük hayaller kurduğu yeri müze yapıyoruz. Bir anı evi yapıyoruz.” dedi.

“ELMALI KÖYÜ HAREKETLENECEK”

Yazıcıoğlu’nun hayal dünyasına herkesin vakıf olacağını vurgulayan Sivas Valisi Salih Ayhan, “Elmalı köyümüz çok hareketli günler ve yoğunluk yaşayacak. İnşallah ona da hazırlıklı olmak lazım. Emek verenlere, destek verenlere teşekkür ediyorum. Kamuoyu bu düşüncemize çok güzel bir şekilde destek oldu. Değerlerimize, büyüklerimize sahip çıktıkça, onların fikirlerini yaşattıkça bu ülke var olacak, daha da güçlü bir şekilde ayakta duracak.” ifadelerini kullandı.

“HARİKULADE BİR MEKAN OLACAK”

“Gençlerimizin Muhsin Yazıcıoğlu’nu tanımaları açısından hazırlıklar devam ediyor.” diyen Sivas Valisi Salih Ayhan, müzenin iç fonksiyonu ve teşhir tanzim projesinde son aşamaya gelindiğini, 10-15 gün sonra kuruldan geçmesinin ardından uygulamaya başlanacağını aktardı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, “Yani 2-3 ay sonra burası harikulade bir mekan olacak.” değerlendirmesinde bulundu. (Haber7)

Etiketler: » » »
Share
1387 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.