logo

2016 Ağustos Öğretmen Atamaları Meclis Gündemine Taşındı – 50 Bin Atama Yapılır Mı?

2016 Ağustos Öğretmen Atamaları Meclis Gündemine Taşındı – 50 Bin Atama Yapılır Mı?

2016 Ağustos Öğretmen Atamaları Meclis Gündemine Taşındı - 50 Bin Atama Yapılır Mı?-kamumemurlar.com

Öğretmen Atamaları Meclis Gündemine Taşındı – Ağustos’ta 50 Bin Öğretmen Ataması Yapılır Mı? Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılacak mı?

Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılacak mı? Atama bekleyen öğretmen adayları, Ağustos ayında öğretmen atamalarının yapılması için açtıkları “Ağustos’ta 50 Bin Öğretmen Ataması” konulu imza kampanyası ile hükümete ve milletvekillerine çağrıda bulunuyorlar. Her yıl Ağustos ayında öğretmen ataması yapıldığını bu yılda yapılması gerektiğini vurgulayan öğretmen adayları bu konu bir çok vekilden ve sendikalardan destek almış durumda.

AĞUSTOS ÖĞRETMEN ATAMALARI MECLİSİN GÜNDEMİNE TAŞINDI

Ağustos ayında öğretmen atamalarının yapılması için yasal düzenleme gerekiyor. Meclisten öğretmen atamaları kadroları için yasal düzenleme bekleyen öğretmen adayları twitter üzerinden millletvekillerine çağrıda bulunarak onların destek olmasını talep ediyorlar. Bu taleplere birçok milletvekilinden dönüş yapıldı. Son olarak Meclis Milli Eğitim Komisyonu Üyesi CHP Milletvekili Kadim Durmaz; öğretmen atamalarının yapılması gerektiğine vurgu yaparak, Ağustos’ta öğretmen atamaları için yasal düzenlemenin şart olduğunu meclis kürsüsünden dile getirdi.

İŞTE MECLİSTEN ÖĞRETMEN ATAMALARI ÇAĞRISI

Meclis Milli Eğitim Komisyonu Üyesi CHP Milletvekili Kadim Durmaz / 4 Mayıs 2016 / Gündem Dışı: Atanamayan Öğretmenler ve Ücretli Öğretmenlik Hk.

Kadim Durmaz 4 Mayıs 2016 Gündem Dışı Atanamayan Öğretmenler ve Ücretli Öğretmenlik Hk-kamumemurlar.com

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da, bu konuda Milli Eğitim Bakanı Sn Nabi Avcı’ya çağrıda bulunarak Ağustos ayında öğretmen atamalarının yapılmamasının kabul edilemez olduğunu söyledi. İsmail Koncuk: Ağustos ayında öğretmen atamalarının yapılmamasının kabul edilemez olduğunu belirten Koncuk Mayıs ve Temmuz aylarında KPSS-ÖABT sınavlarına girecek olan öğretmen adaylarının tedirgin olduğunu bu konuda hükümetin ve MEB’in net bir açıklama yapmasını beklediklerini dile getirdi.

Mebpersonel

Etiketler: » » » » » » » » » » »
1566 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.