logo

Temel Karamollaoğlu: “Terörün Arkasında Belli Güçler Var”

Temel Karamollaoğlu: “Terörün Arkasında Belli Güçler Var”

temel-karamollaoglu-terorun-arkasinda-belli-gucler-var-kamumemurlar-com

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin, ”Bu terörün arkasında belli güçler var.” dedi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul’daki terör saldırısı ile ilgili, terörün arkasında belli güçlerin olduğunu, bu güçlerin sadece Türkiye’yi değil bölgeyi tanzim etmek istediğini söyledi.

Karamollaoğlu, Partisinin il kongresine katılmak üzere geldiği Denizli’de gazetecilere yaptığı açıklamada, kendilerini derinden yaralayan terör hadisesini nefretle lanetlediklerini belirtti, ateşin ailelerle birlikte tüm memlekete düştüğünü ifade etti.

“Ama dün yaşanan hadise, üstelik de tam kandil gecesinden bir gün önce böyle bir menfur saldırı, hepimizi derinden yaraladı. Ölenlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. İnşallah benzer bir terör hadisesi bir daha yaşanmaz ülkemizde.” ifadesini kullanan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, terörün hastalık gibi bir şey olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

Ama terörün arkasında ne yazık ki bu bölgelerde kendi emellerini yerine getirmek isteyen güçler var. Bu güçlerle bugüne kadar belli bir ölçüde mücadele edildi ama ne yazık ki henüz bu terör hadiselerinin önüne geçecek gerekli istihbari çalışmalar yapılamıyor. Türkiye, terörle yaklaşık 30 küsur yıldır yaşıyor.

Bu zaman zarfında ihtilaller oldu, devlete müdahaleler oldu ama bir türlü bu hadiselerin önü alınamadı. Terörün arkasında belli güçler var, bu güçler sadece ülkemizi değil bölgemizi tanzim etmek istiyor. Bu bölgede onların hedefi bir kaos ortamı meydana getirmek.

İşte Irak, Suriye gözümüzün önünde. Kamplaştırılıyor insanlar. Bir bakıma kavmiyetcilik aramıza sokularak kamplaştırılıyor, öbür taraftan mezhep farklılığı öne çıkarılarak bu kamplaşmalar artırılıyor.

Halbuki bizim hedefimiz doğrudan doğruya terör olmalı, nereden gelirse gelsin, kimden gelirse gelsin, hangi maksatla yapılırsa yapılsın terörün tecviz edilmesi mümkün değil.

Ülkede ekonomik kriz olduğunu öne süren Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Ekonomik kriz, bu tip terör hadiselerinin derinleşmesine de neden oluyor. Çünkü insanlar ekonomiden bunalmışken bir de arkasından böyle bir terör hadisesi ile karşılaşmaları, onları infiale sevk ediyor.” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin gündeminde son dönemde hukuk, başkanlık ve anayasa değişikliği meselelerinin olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, prensip itibarıyla başkanlık sistemine itirazlarının bulunduğunu dile getirerek “Ama şunu herkes bilmeli ki başkanlığı dertlerimize derman olabilmesi, problemlerimizin çözülebilmesi ancak isabetli politikalarla sağlanabilir.

Onun için başkanlık sistemini dertlerimizin hepsine deva gibi görürsek yarın hüsrana uğrarız.

Başkanlık sisteminin Türkiye’ye kazandıracağı tek bir husus var, sadece yönetimde istikrar olacak, yani hükümetler, parlamentodaki bazı çekişmeler sebebiyle kendilerini tehlikede görmeyecekler ancak başkanlık sisteminin faydalı olabilmesi, parlamentonun Türkiye’deki çok farklı kesimlerin düşüncelerinin parlamentoya yansıması, münakaşaların, müzakerelerin parlamentoda gerçekleşmesi ile mümkün.

Eğer bu alınan tedbirler içinde başkanlık sistemine geçilirken bu hususlar gözardı edilirse daha da büyük bir hüsran doğacağından endişe ediyoruz.” diye konuştu.

Bazı konuların teklifin müzakereleri sırasında düzeltmesini umut ettiğini söyleyen Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Eğer demokratik bir ülkede yaşıyorsak, demokrasinin bugünkü haliyle Meclis’te ülkemizde yer ve zemin bulmasını arzu ediyorsak fikir bazında platformumuzu herkese açmak mecburiyetindeyiz.

Kavga olmasın istiyorsak, insanlar fikirlerini serbestçe ifade edebilmeli.” dedi.

Haber10

Etiketler: » » » » » » » » »
1095 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.