logo

Ali Yalçın: “Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi Öğretmeni Yıpratır”

Ali Yalçın: “Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi Öğretmeni Yıpratır”

Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın öğretmen performans değerlendirme taslağına olan eleştirilerini sürdürmeye devam ediyor. Yalçın Aydın’da yaptığı konuşmada MEB’i ve öğretmeni yıpratacak olan performans sistemini hayata geçirmek isteyenleri eleştirdi.

Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; öğretmen performans değerlendirme sistemi öğretmeni yıpratır:

Öğretmenin öğretmen performans değerlendirme sistemi aracılığı ile hırpalatılmak istendiğini açıklayan Ali Yalçın “Öğretmenin hırpalandığı, itibarsızlaştırıldığı bir zeminde güvenli bir gelecekten söz edilemez.” dedi. Performans değerlendirme sistemini hangi aklın hayata geçirmek istediğini merak ettiklerini ifade eden Ali Yalçın performans değerlendirme sistemi ile eğitimin geleceğine dinamik koyulmaya çalışıldığının altını çizdi.

EN KÖKLÜ SENDİKAL HAREKET; 1 MİLYON ÜYE

Eğitim Bir-Sen Aydın Şubesi tarafından düzenlenen organizasyonda konuşma yapan Ali Yalçın Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen için ““26 yılı geride bırakan bir teşkilat olarak, Türkiye’nin en köklü sendikal hareketlerinden biriyiz.” dedi. Eğitim Bir-Sen’in üye sayısının 450 bine, Memur-Sen’in üye sayısının da 1 milyona ulaştığını ifade eden Ali Yalçın bu sayıya ulaşma sürecinde birler ile başladıklarını açıkladı. “Üyelerimizin sorunlarını çözmek, memnuniyetini artırmak açısından sendikalarımız bir hizmet içi eğitim merkezi gibi çalışıyor” ifadesini kullanan Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın “İthal fikirlerin değil, yerli düşüncenin temsilcisiyiz” dedi.

PERFORMANS SİSTEMİNE KARŞI İMZA KAMPANYASI

Sendika tarafından öğretmen performans değerlendirme sistemine karşı imza kampanyası başlattıklarını hatırlatan Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın “81 ilde başlattıkları imza kampanyasının 1 Mayıs’a kadar devam edeceğini söyledi. “Öğretmenlik farklı bir meslektir. Öğretmenlik, disiplin ve kariyer mesleğidir. Öğrenci ile öğretmen arasında sevgi ve saygıya dayanan bir iletişim vardır. Öğretmen aynı zamanda rol modeldir. Bu denge ve iletişim bozulursa, iş kontrolden çıkar” açıklaması ile öğretmen performans değerlendirmesine karşı olduklarını yineleyen Başkan Ali Yalçın, “Performans değerlendirme sisteminin öğretmeni hırpalayan, itibarını yok eden bir sistemdir.” dedi.

Etiketler: » » » »
706 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.