logo

Başbakan Erdoğan: Şubat’ta 10 Bin, Ağustos’ta da 40 Bin Öğretmen Alacağız

Erdoğan Şubat'ta 10 Bin, Ağustos'ta da 40 Bin Öğretmen Alınacak-kamumemurlar.com

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye büyüdükçe Türkiye’nin şartları ve imkanları çoğaldıkça bunu en önce öğretmenlerimize, en önce eğitime yansıtmak, 11 yıl boyunca bizim gayemiz olmuştur. Eğitim, partimizin de hükümetimizin de politikaları arasında istisnasız her dönemde ilk sırada yer almıştır” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Eğitim camiasına 11 yılda 400 bin öğretmen aldık. Şubat ayında yeni bir atama yapacak, buna 10 bin öğretmen daha ekleyeceğiz. Ağustos’ta öyle zannediyorum ki 40 bin öğretmen daha ilave edeceğiz” dedi.

Başbakan Erdoğan, “En gelişmiş, en kalkınmış ülkelerde dahi eğitime ve sosyal güvenliğe dair ciddi sorunlar bulunuyor. Çoğu ülke, eğitim ve sosyal güvenlik konusunda reform yapamıyor, Toplumla doğrudan ilgili bu alanlarda reform yapmak cesaret istiyor, kararlılık istiyor” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları ve öne çıkan detaylar ise şöyle:

Çocuklarımızın yarış atına dönüştürüldüğü ve hayattan koparıldığı sistem sağlıklı bir sistem değildir. Okullar varsa dershaneler niye var, dershaneler varsa okullar niye var diye bana soruyorlar.

Dershane ücretleri yılda 2 bin liraya kadar çıkıyor. Bunu herkes ödeyemiyor. 800 bini aşkın öğretmen yok farz ediliyor.
Memurlar.net

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
841 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.