logo

Eğitim-Bir-Sen: “3600 Ek Gösterge Çalışması, İlgili Paydaşıyla Birlikte Eksiksiz ve Kapsayıcı Bir Şekilde Yapılmalı”

Eğitim-Bir-Sen: “3600 Ek Gösterge Çalışması, İlgili Paydaşıyla Birlikte Eksiksiz ve Kapsayıcı Bir Şekilde Yapılmalı”

Memur-Sen: 3600 ek gösterge, teklif sahibi olmamız ve yetkili konfederasyon olmamız hasebiyle konfederasyonumuzla görüşülerek ve daha sonra ek göstergede yeni bir düzenlemeye ihtiyaç kalmayacak şekilde kapsam, unvan, hizmet sınıfları, ek gösterge oranları ve adalet boyutuyla sorun oluşturmayacak ve eksiklik ihtiva etmeyecek biçimde yapılmalıdır.

Teklifçisi ve uzun süredir takipçisi olduğumuz 3600 ek gösterge konusuna ilişkin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bir açıklama yaptı. Kalın, 3600 ek gösterge konusunda dört farklı meslek grubu için çalışmalar yürütüldüğünü söyledi.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak, 3600 ek gösterge konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjdeye ilaveten, bu konuda bir kapsam genişlemesinin elzem olduğunu defalarca deklare ettik. Katıldığımız TV programları, gazetelere verdiğimiz röportajlar, hazırladığımız yayın ve yayımlar ile katıldığımız her programda da kamu görevlilerinin bu konudaki beklentilerini açık bir şekilde aktardık.

Memur-Sen tarafından yapılan yazılı açıklamada, Sayın İbrahim Kalın’ın açıklamasını olumlu bulmakla birlikte, 3600 ek gösterge konusunda, sadece dört farklı meslek grubunu değil, tüm kamu görevlilerini içine alacak, kapsayıcı, eşitleyici ve adaletli bir 3600 ek gösterge çalışmasının ivedilikle yapılmasının gerekliliğini bir kez daha hatırlatmayı uygun görüyoruz. Gelinen noktada İbrahim Kalın’ın yaptığı açıklamayı, Kamu İşveren Heyeti’nden beklemiş olduğumuz adımların ilk pozitif adımı kabul etmekle birlikte, gerek kapsayıcılığı gerekse de ivediliği noktasında diğer adımların da atılmasının uygun olacağı görüşündeyiz.

3600 ek göstergenin bütünü ve kapsamında yer alacakları konusunda yasal düzenlemenin, teklif sahibi ve yetkili olmamız hasebiyle, konfederasyonumuzla görüşülmesi ve daha sonra ek göstergede yeni bir düzenlemeye ihtiyaç kalmayacak şekilde; kapsam, unvan, hizmet sınıfları, ek gösterge oranları ve adalet boyutuyla sorun oluşturmayacak ve eksiklik ihtiva etmeyecek biçimde yapılması gerekiyor.

Kamu görevlilerini rahatlatacak, kamudaki, dolayısıyla ülkedeki çalışma hayatına olumlu bir etkide bulunacak ve çalışma hayatında barışı sağlayarak daha verimli bir çalışma ortamına vesile olacak bu çalışma ivedilikle yapılmalıdır. Devletin en yüksek makamından kamu görevlilerine verilen sözün bir an önce yerine getirilmesini temenni ediyoruz.

Etiketler: » » »
2029 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.