logo

Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri Torba Yasayı Bekliyor

Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri Torba Yasayı Bekliyor

Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri Torba Yasayı Bekliyor-kamumemurlar.com

Fahri Kur’an Kursu öğreticileri, mecliste çıkacak torba yasada, mağduriyetlerinin çözülmesi için dua ediyorlar. “Ellerimiz havada, gözlerimiz torba yasada kalmış, çözüm bekliyoruz” diyen Kuran Kursu öğreticileri, beklentilerinin cevabının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da olduğunu ifade ediyorlar.

Türkiye’nin Çeşitli illerinde Diyanet’e bağlı Kur’an Kurslarında, Kur’an eğitimi veren 2 bin civarındaki fahri Kur’an Kursu Öğreticisi, yapılan bir düzenlemeyle yeterlilik belgeleri geçerlilik süresi kademeli olarak iptal edilmesi nedeniyle mağdur olacakları düşüncesinde olduklarını belirtiyor.

“Başbakanımızın bize destek olacağına inanıyoruz”

Fahri Kur’an kursu öğreticileri adına açıklama yapan platform sözcülerinden Kerim Düz,” 4-5 aydır hükümetten kadro talep ediyoruz. KPSS ve mevcut Yeterlilik Belgeleri olan fahrilerin kadroya geçirilmesini talep ediyoruz. Şuan Türkiye’ye 2.000 fahri Kuran Kurs öğreticisi var. Diyanetsen’den de destek bekliyor ve sizlerin aracı ile Başbakanımız bu konudan haberdar olursa bize fazlasıyla destek olacağına inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Konu Emrullah İşler‘e intikal etti

Ayrıca, kendisi gibi fahri Kur’an Kursu Öğreticisi olan Rümeysa Merve Özgül Düz hanımında çalışmalarda bulunduğunu ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit ile görüştüğünü, Akşit’in Rümeysa hanımı arayarak “Sizin durumunuzu Emrullah İşler Bakanımıza, Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerinin taleplerini hususunda ve konuyla alakalı olarak görüştük. Kendileri bir çalışma yapıyoruz, dedi” şeklinde ifadelerde bulundu, ama henüz bir gelişme yok açıklamasında bulundu.

Dua ediyor ve bekliyoruz!

Fahri Kur’an kursu öğreticileri adına açıklama yapan Platform sözcülerinden, Zehra Gürses, “Bizler KPSS ve Yeterliliği bulunan fahri Kur’an Kursu Öğreticileri olarak, bir mağduriyetle karşı karşıyayız. Bizler, bu Kurslarda Hizmet etmek için, İl Müftülüklerinin Güncel Yeterliliği bulunan adaylar arasından açtığı mülakat sınavlarını da kazanarak, fahri Kur’an Kursu öğreticisi olarak görevlerimize başladık, Her an görevlerimiz sona erecek kaygısıyla, işimize gidip geliyoruz. Asgari ücrettin altında maaş almamıza rağmen manevi ücreti en yüksek olan Kur’an hizmeti aşkıyla, tüm hocalarımız gibi özverili bir şekilde çalışıp gayret gösteriyoruz. Ancak çıkartılan bir düzenlemeyle, Kur’an Kurslarında çalışmak için, aylarca çalışarak sınavını kazandığımız, Kur’an Kursu Öğreticiliği Yeterlilik Belgelerimizin geçerlilik süreleri iptal edildi. Başbakanımızdan isteğimiz, yeterlilik belgelerimizin süresi dolmadan atama şartlarına haiz fahri Kuran Kursu öğreticisinin mecliste görüşülecek olan torba yasaya dahil edilip, fahri Kuran Kursu Öğreticilerinin ve İmamların kadrolu veya sözleşmeli olarak atanmasıdır. Tüm hocalarımız, aylardır elleri havada sıkıntılarının çözülmesi için dua ediyorlar. Ve dualarının bir gün mutlaka kabul olacağına inanıyorlar. Bizler bu konuda, Başbakanımızın doğru bilgilendirilmesini ısrarla istiyoruz. Eğer Sayın Başbakanımız, atama şartlarına haiz Kur’an Hizmetkarlarının sorunundan haberdar edilirse, sorunumuzu en kısa sürede çözeceğine inanıyoruz. Başbakanımızdan, dualarını esirgemeyen biz fahri Kur’an Kursu Öğreticilerine sahip çıkacağına gönülden inanıyoruz. Ve dua ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Yeni Şafak

Etiketler: » » » » » » » » » » »
2185 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.