logo

Milli Eğitim Bakanlığı Duyurdu! Yeni Uygulama Bugün Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, oyunlar, etkinlikler ve bilimsel içerikler içeren ‘Eğitim Takvimi’ uygulamasının bugünden itibaren öğretmenler, aileler ve öğrencilerle buluşacağını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Anne babaları ve çocukları birbirlerine daha da yaklaştıran ve keyifli vakit geçirmeyi sağlayacak pratik ve eğlenceli oyunlar tasarladık” dedi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bakanlığın aileler ile iş birliği konusunda geçen yıl birçok adım attığı bildirildi. Bu çalışmaların yeni bir hamleyle bir adım daha ileri götürüldüğü kaydedilen açıklamada, “Bakanlık 2020 yılına ‘Saatli Maarif’ sıcaklığında bir takvim ile başlıyor. Okul öncesinden ortaokula kadar ailelere ve çocuklara oyunlar, etkinlikler, bilimsel içerikler ve değerlerimizle ilgili küçük ipuçlarını içeren özgün bir takvim. Merakı, iş birliğini, paylaşmayı, değerlerin önemini vurgulayan zengin içerikler mevcut Eğitim Takvimi’nde. Her yeni güne, ‘Bugün 24 saat ve her saniyesi çok kıymetli’ başlığıyla yapraklarını aralayan ‘Eğitim Takvimi’; 1 Ocak’tan itibaren tüm okullarda, ücretsiz mobil uygulamasıyla cep telefonlarında, sesli dijital takvim yapraklarıyla sosyal medyada ve tıpkı bir ‘radyo tiyatrosu’ tadında radyolarda, öğretmenler, aileler ve öğrencilerle buluşacak” denildi.

EĞİTİM TAKVİMİ’NİN YAPRAKLARINDA NELER VAR?

Yapılan açıklamada, “Yaprakların arka yüzünde ise okul öncesinden, ortaokula kadar çok geniş bir yaş aralığını kapsayacak şekilde tasarlanan pratik, faydalı ve maliyetsiz ‘günün oyunu’, Türk kültürüne ait bilinmesi gereken isim, obje, yer, yemek gibi bilgilerden oluşan ‘günün değeri’, ailelere iletişim, eğitim, hayat görüşü, pratik bilgi gibi bakış açısı oluşturabilecek ‘günün önerisi’, okul öncesinden liseye kadar ailelerin çocuk ve eğitimle ilgili yaşadığı genel sorunlara yönelik ‘günün çözümü’ ve son olarak çocukların merak ettikleri ve en çok sordukları sorulara bilimsel açıklamalar getiren bölüm olan ‘günün nedeni’ paylaşılıyor.”

Gazetevatan

Etiketler: » » »
Share
316 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.